Zgłoś projekt do Fundacji Auchan

9 listopada 2021

Fundacja Auchan zaprasza fundacje, stowarzyszenia i organizacje działające na rzecz pożytku publicznego, które mają siedzibę w bliskim sąsiedztwie sklepu Auchan (do 50 km) do zgłaszania do 30 listopada br. projektów, które mogą otrzymać wsparcie.

Misją Fundacji Auchan jest promowanie dostępu do dobrej żywności jako elementu budowania relacji społecznych. Jak mówi Dorota Patejko, dyrektor ds. komunikacji i CSR w Auchan Retail Polska, „Żywność to główne wyzwanie XXI wieku. Z jednej strony mamy nadmiar żywności, marnujemy ją, walczymy z otyłością, a z drugiej strony cierpimy na jej brak, na nierówną dystrybucję. Poprzez działalność Fundacji Auchan chcemy wspierać lokalne społeczności, budować relacje międzypokoleniowe, wzmocnić więzi między organizacjami, pracownikami Auchan oraz otoczeniem społecznym sklepów. Możemy patrzeć na żywność jako problem – społeczny, ekologiczny, lub jak na szansę do zmiany na lepsze i to od nas zależy w jaki sposób tę szansę wykorzystamy”.

Zgłaszane inicjatywy powinny być skierowane do grup wymagających wsparcia, pomagać w rozwijaniu relacji społecznych, a także uwzględniać zaangażowanie pracowników sklepu Auchan.

Szczegółowe informacje dotyczące wymogów formalnych są dostępne w sklepach Auchan, w Punktach Obsługi Klienta.

Link do informacji na stronie Auchan Retail Polska

Projekt „Pola Aktywności” realizowany jest z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

 

PATRONAT MEDIALNY